Працевлаштування ветеранів та ветеранок


Стигму щодо працевлаштування ветеранів та ветеранок Україна тільки починає долати. Бо й досі серед роботодавців поширені упередження, що людина із бойовим досвідом належить до категорій ризику через ймовірність ПТСР. Хоча насправді більшість військових можуть взагалі не зіткнутися з важкими наслідками для ментального здоров’я.
Але щодалі враховувати особливості набутого бойового досвіду все ж доведеться. Бо нині ветерани та ветеранки – люди працездатного віку, які є чималою частиною трудового ресурсу країни. Роботодавцям важливе розуміння взаємодії – під час повернення співробітників із фронту на старі посади або ж прийому до компаній нових працівників. І на різних етапах варто подбати про таке:
- Під час співбесіди не треба вигадувати спеціальні методи інтерв’ю. Але важливо запитати людину про наявність бойового досвіду, адже сама вона може про нього і не повідомити. Така інформація дасть можливість подбати про подальшу інтеграцію ветерана / ветеранки.
- На війні не обирають з ким служити. Тому люди із бойовим досвідом зазвичай мають високий рівень комунікації, навичок підлаштування до різних обставин. Але призначення новому працівнику ментора, бажано також із військовим минулим, зайвим не буде.
- Досвідчені роботодавці радять запроваджувати право гнучкого графіка на перші три місяці після повернення до роботи. А ще організовувати тренінги для поновлення професійних навичок і набуття нових знань, зокрема й тих, що не були отримані за час відсутності.
- Великі компанії можуть організувати служби підтримки для захисників і захисниць. А для всього колективу бажано провести навчання: як не провокувати конфлікти або грамотно виходити з них, а також щодо тем, яких не слід торкатися.
Рекомендації для взаємодії з повагою до гідності та досвіду кожної людини зібрані у спеціальному розділі «Довідника безбар’єрності» – «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» Та у створеному на його основі однойменному освітньому серіалі, який можна переглянути на Дія.Освіта або на YouTube Ти як?.
Освітній серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» створено з ініціативи у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я.